YT

Kadra

Dobór odpowiednich wychowawców, to priorytetowa kwestia w procesie organizacji przedszkola. Wszak miejsce tworzą ludzie. To od nich zależy uśmiech dzieci i ich bezpieczeństwo.

Do naszego przedszkola zaprosiłyśmy osoby, dla których praca z dziećmi jest ciągłym wyzwaniem i źródłem satysfakcji. Są wśród nich absolwenci i studenci ostatnich lat studiów pedagogicznych.

W trakcie rekrutacji wykazali się nie tylko wiedzą ale także zrozumieniem potrzeb dziecka, predyspozycjami oraz umiejętnościami współpracy w zespole.


Kadra zarządzająca:

dr Anita Kucharska-Dziedzic - dyrektor

anita
dr Anita Kucharska-Dziedzic


Literaturoznawczyni, nauczycielka i nauczycielka akademicka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, aktywistka społeczna, ekspertka z zakresu przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i dorosłych oraz udzielania pomocy osobom doświadczonym kryzysem, autorka publikacji naukowych, popularnonaukowych oraz broszur informacyjnych dla dzieci i dorosłych. Od wielu lat Prezes Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet Baba. Została laureatką Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta za działalność społeczną.

Prywatnie żona i Mama nastoletniego syna.

Could not load widget with the id 5.


Kadra Pedagogiczna:

mgr Marta

martagrzybmgr MARTA SAMEL- Jest absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Zielonogórskim, gdzie ukończyła dwie specjalności: Edukację Medialną i Informatyczną oraz Pedagogikę Opiekuńczo-Wychowawczą i Profilaktykę oraz studia podyplomowe na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Podczas studiów była wolontariuszką w Kole Naukowym Pedagogów Wolontariuszy oraz była zaangażowana w wolontariat na rzecz Uniwersytetu Dziecięcego Unikids w Zielonej Górze.
mgr Aleksandra Łuczak

olaluczakmgr Aleksandra Łuczak - Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego na wydziale Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu na kierunku Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Dzięki 5- letnim studiom uzyskała kwalifikacje do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dokształca się poprzez różne kursy oraz szkolenia.

W dzieciach ceni przede wszystkim szczerość, kiedy płaczą Pani Aleksandra stara się je wspierać w trudnych chwilach a gdy się uśmiechają dzieli z nimi swoją radość. Uważa, że edukacja w przedszkolu stanowi bardzo ważny etap w życiu dziecka, ponieważ to właśnie tutaj dziecko zaczyna się rozwijać.

Pani Aleksandra jest osobą otwartą, pełną życia, zawsze uśmiechniętą. Chętnie zdobywa nowe doświadczenia, rozwiązuje problemy, dobrze odnajduje się w różnych sytuacjach życiowych.

Jej pasją jest śpiew, taniec. Lubi spędzać wolny czas z rodziną oraz przyjaciółmi.

mgr Anna Pankiewicz

aniapankiewiczmgr Anna Pankiewicz- absolwentka Uniwersytety Zielonogórskiego na Wydziale Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu na kierunku Resocjalizacja z Poradnictwem Specjalistycznym. Wybierając kierunek i tak od zawsze marzyła o pracy z dziećmi. W trakcie studiów aktywnie uczestniczyła w działaniu Studenckiego Koła Naukowego ,,PRISON”. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku Integralna Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Bierze udział w szkoleniach doskonalących jej umiejętności do pracy z dziećmi. Uważa, że nie można poprzestać na tym co się osiągnęło, trzeba cały czas siebie doskonalić i być kreatywnym.
Dla niej najlepszym sposobem na zdobywanie doświadczenia jest praca z dziećmi, która daje jej wiele satysfakcji i radości. To ich uśmiech po przyjściu do przedszkola uświadamia jej, że to co robi jest przez nie doceniane. Najbardziej w dzieciach ceni ich naturalność i szczerość w relacjach z osobami dorosłymi, a także ich codzienną radość i rozwój każdego dnia. Jest osobą otwartą na nowe wyzwania i każdy dzień przynosi jej coś nowego.

Prywatnie uwielbia zwierzęta (sama ma dwa koty i dwa psy), podróże i jazdę na rowerze. Jej hobby to wszelkie robótki ręczne w szczególności wykonane metodą Decoupage.

mgr Celina Marcjańska

celinamgr Celina Marcjańska - absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Zielonogórskim, wydział Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu – specjalność - praca socjalna i resocjalizacja. Pogodna, uśmiechnięta, życzliwa, skora do pomocy. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą szkolną. Praca w przedszkolu to spełnienie jej marzeń. Lubi wycieczki po kraju, dobre filmy i muzyka. Bardzo lubi śpiewać. Prywatnie szczęśliwa mężatka i najszczęśliwsza mama. Rodzina jest dla niej najważniejsza.

mgr Sylwia Macioł

14232048 781855828622226 5120108806811721525 o mgr Sylwia Macioł - absolwentka studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Zielonogórskim na kierunku Resocjalizacja z Poradnictwem Specjalistycznym. Obecnie kończy studia podyplomowe z zakresu: Edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Uważa, że w pracy z dziećmi niezmiernie istotna jest autentyczność, gdyż dzieci są bardzo wnikliwymi obserwatorami i z łatwością wyczują nieszczerość nauczyciela.

Milena Drąg

46491738 310141819826528 4606601060616765440 n  Milena Drąg - uwielbia rysować, śpiewać i tańczyć. Na swoim koncie ma wiele publikacji naukowych, w 2016 roku za osiągnięcia naukowe otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ma dwa psy, z którymi spędza każda wolna chwile.Zajęcia dodatkowe:

Lenre Lasege - j. angielski

LANRE LASEGE – nauczyciel języka angielskiego, „native speaker”.

Urodził się w Nigerii i tam ukończył studia wyższe, od 8 lat mieszka w Polsce i tutaj uzyskał Certyfikat ITTT TEFL /Międzynarodowego szkolenia nauczycieli w zakresie nauczania języka angielskiego jako języka obcego/. Bardzo lubi pracować z dziećmi, gdyż jeszcze w Nigerii chętnie zajmował się swoim młodszym rodzeństwem (a ma ich jedenastkę plus jedną starszą siostrę).

Prywatnie Mąż Polki i Tato dwójki dzieci – 6-letniej Kemi i 5-letniego Ife, i to z Nimi najbardziej lubi spędzać wolny czas jeżdżąc na rowerze po okolicach Zielonej Góry.

mgr Agnieszka Gąsiorowska - j. niemiecki

agamgr Agnieszka Gąsiorowska - Obecnie prowadzi firmę zajmującą się nauką języka niemieckiego, głównie dla dzieci. "Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem". Tym słowom jest wierna w swojej pracy. Stara się jak najbardziej zaangażować dzieci do udziału w zajęciach. Stosując animację językową, próbuje zaszczepić w uczniach to, żeby przede wszystkim polubiły język niemiecki. Uważa, że jest to klucz do sukcesu. Młodsi uczniowie mają krótszy czas skupienia niż ich starsi koledzy, dlatego stosuje w swojej pracy różnorodne metody i stara się, aby lekcje były dynamiczne i ciekawe. Przez chwilę uczniowie siedzą na dywanie i bawią się kolorowymi planszami, za chwilkę biegają w poszukiwaniu ukrytych przedmiotów, tańczą do wesołej melodii, pokazując gestami treść piosenki, uczą się rymowanek i krótkich wierszyków oraz grają w niemieckie gry. Chcąc jeszcze więcej przekazać dzieciom wymyśliła tematyczne weekendowe warsztaty językowe, na których ucząc się języka niemieckiego, można wykazać się m.in. artystycznie.

Joachim Ryczek - logorytmika

JoachimJoachim Ryczek ukończył pierwszy stopień studiów na kierunku Jazz i muzyka Estradowa w Zielonej Górze oraz drugi stopień na kierunku Edukacja Artystyczna na dwóch specjalizacjach: wokalistyka jazzowa oraz nauczycielska.
Brał udział w licznych projektach muzycznych. Jeden z nich zakończył się nagraniem płyty z zespołem Amenband - Reaktywacja, której premiera odbyła się w Programie III Polskiego Radia. Brał udział w licznych konkursach chóralnych m. in. na Malcie, w Anglii oraz na Litwie. Został zaproszony do zaprezentowania się na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gospel „Gospel Night” w Bottrop - Niemcy. Był członkiem zespołu Regeneration prowadzonego przez Briana Fentressa, obecnie uczy śpiewu w Szkole Muzycznej Yamaha w Zielonej Górze

mgr Marlena Kondycka - logopeda

marlenamgr Marlena Kondycka - ukończyła pedagogikę opiekuńczo- wychowawczą i resocjalizacyjną, resocjalizację z poradnictwem specjalistycznym oraz logopedię i język migowy

Jej hobby to gra na gitarze, polska literatura współczesna, turystyka górska i strzelectwo.

Pracuje jako Specjalista w Ośrodku Interwencji Kryzysowej z Domem Samotnej Matki Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka oraz jako Logopeda i Wychowawca Świetlicy w Szkole Podstawowej im. Marii Montersorii i Niepublicznym Przedszkolu Ślimaczek.

Jest czynnym członkiem KOMITETU OCHRONY PRAWA DZIECKA.

mgr Jacek Dudzic - diagnoza wad postawy

JACEK DUDZICJACEK DUDZIC - zajęcia kompensacyjne
Rehabilitant i pedagog. Wykształcenie w zakresie fizjoterapii, wychowania fizycznego, rekreacji ruchowej i neurokinezjologii. Zajęcia ruchowe z dziećmi prowadzi już od 16 lat. Z racji zawodu zajmuje się także profilaktyką i leczeniem wad postawy, prowadząc prywatną praktykę w gabinecie rehabilitacji. Grupowe ćwiczenia z dziećmi, które prowadzi, to zajęcia uzupełniające niedobory ruchowe tak jakościowe, jak i ilościowe.

Czasem robi to, na co nie ma czasu tata, czasem to, na co narzeka mama, czasem to, na co nie pozwala babcia, a czasem to, co chciałby, ale nie może dziadek.

Poza pracą podobnie jak większość kształtuje wciąż materię czasu, rodziny, obowiązków zawodowych i zabawy.

Jego głównym narzędziem w tych działaniach jest uśmiech i życzliwość.

Marek Kwiatkowski - gimnastyka

Daria Karnacz - tańce

dariakarnacz
Daria Karnacz - Zaczęła tańczyć jako 6-letnia dziewczynka, obecnie sama prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą w Krainie Tańca. Przez kilkanaście lat zdobywała doświadczenie poprzez liczne występy i turnieje zarówno w Polsce, jak i zagranicą.
Uważa, że taniec uczy dzieci prawidłowych postaw, poszerza wyobraźnie, pozwala lepiej zrozumieć własne ciało, a także zaszczepia w nich pasję i chęć rozwijania. Pokazuje dzieciom, że taniec i ruch może być dobrą zabawą.


Kadra pomocnicza:

Ewa Wechcińska - pomoc w grupie Żabki

Monika Szkondziak - pomoc w grupie Biedroneczki

Monika Kuczyńska - pomoc w grupie Pszczółki

Honorata Adamska - kuchnia

Wstecz