YT

Kadra

Dobór odpowiednich wychowawców, to priorytetowa kwestia w procesie organizacji przedszkola. Wszak miejsce tworzą ludzie. To od nich zależy uśmiech dzieci i ich bezpieczeństwo.

Do naszego przedszkola zaprosiłyśmy osoby, dla których praca z dziećmi jest ciągłym wyzwaniem i źródłem satysfakcji. Są wśród nich absolwenci i studenci ostatnich lat studiów pedagogicznych.

W trakcie rekrutacji wykazali się nie tylko wiedzą ale także zrozumieniem potrzeb dziecka, predyspozycjami oraz umiejętnościami współpracy w zespole.


Kadra zarządzająca:

dr Anita Kucharska-Dziedzic - dyrektor

anita
dr Anita Kucharska-Dziedzic


Literaturoznawczyni, nauczycielka i nauczycielka akademicka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, aktywistka społeczna, ekspertka z zakresu przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i dorosłych oraz udzielania pomocy osobom doświadczonym kryzysem, autorka publikacji naukowych, popularnonaukowych oraz broszur informacyjnych dla dzieci i dorosłych. Od wielu lat Prezes Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet Baba. Została laureatką Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta za działalność społeczną.

Prywatnie żona i Mama nastoletniego syna.

Could not load widget with the id 5.


Kadra Pedagogiczna:

mgr Marta Samel

martagrzybmgr MARTA SAMEL- Jest absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Zielonogórskim, gdzie ukończyła dwie specjalności: Edukację Medialną i Informatyczną oraz Pedagogikę Opiekuńczo-Wychowawczą i Profilaktykę oraz studia podyplomowe na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Podczas studiów była wolontariuszką w Kole Naukowym Pedagogów Wolontariuszy oraz była zaangażowana w wolontariat na rzecz Uniwersytetu Dziecięcego Unikids w Zielonej Górze.
mgr Aleksandra Łuczak

olaluczakmgr Aleksandra Łuczak - Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego na wydziale Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu na kierunku Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Dzięki 5- letnim studiom uzyskała kwalifikacje do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dokształca się poprzez różne kursy oraz szkolenia.

W dzieciach ceni przede wszystkim szczerość, kiedy płaczą Pani Aleksandra stara się je wspierać w trudnych chwilach a gdy się uśmiechają dzieli z nimi swoją radość. Uważa, że edukacja w przedszkolu stanowi bardzo ważny etap w życiu dziecka, ponieważ to właśnie tutaj dziecko zaczyna się rozwijać.

Pani Aleksandra jest osobą otwartą, pełną życia, zawsze uśmiechniętą. Chętnie zdobywa nowe doświadczenia, rozwiązuje problemy, dobrze odnajduje się w różnych sytuacjach życiowych.

Jej pasją jest śpiew, taniec. Lubi spędzać wolny czas z rodziną oraz przyjaciółmi.

mgr Anna Pankiewicz

aniapankiewiczmgr Anna Pankiewicz- absolwentka Uniwersytety Zielonogórskiego na Wydziale Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu na kierunku Resocjalizacja z Poradnictwem Specjalistycznym. Wybierając kierunek i tak od zawsze marzyła o pracy z dziećmi. W trakcie studiów aktywnie uczestniczyła w działaniu Studenckiego Koła Naukowego ,,PRISON”. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku Integralna Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Bierze udział w szkoleniach doskonalących jej umiejętności do pracy z dziećmi. Uważa, że nie można poprzestać na tym co się osiągnęło, trzeba cały czas siebie doskonalić i być kreatywnym.
Dla niej najlepszym sposobem na zdobywanie doświadczenia jest praca z dziećmi, która daje jej wiele satysfakcji i radości. To ich uśmiech po przyjściu do przedszkola uświadamia jej, że to co robi jest przez nie doceniane. Najbardziej w dzieciach ceni ich naturalność i szczerość w relacjach z osobami dorosłymi, a także ich codzienną radość i rozwój każdego dnia. Jest osobą otwartą na nowe wyzwania i każdy dzień przynosi jej coś nowego.

Prywatnie uwielbia zwierzęta (sama ma dwa koty i dwa psy), podróże i jazdę na rowerze. Jej hobby to wszelkie robótki ręczne w szczególności wykonane metodą Decoupage.

mgr Celina Marcjańska

celinamgr Celina Marcjańska - absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Zielonogórskim, wydział Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu – specjalność - praca socjalna i resocjalizacja. Pogodna, uśmiechnięta, życzliwa, skora do pomocy. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą szkolną. Praca w przedszkolu to spełnienie jej marzeń. Lubi wycieczki po kraju, dobre filmy i muzyka. Bardzo lubi śpiewać. Prywatnie szczęśliwa mężatka i najszczęśliwsza mama. Rodzina jest dla niej najważniejsza.

mgr Joanna Kokorniak

asiaJoanna Kokorniak - Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Filologia Polska, studentka Integralnej Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej w Lubuskiej Akademii Nauczycieli oraz wolontariuszka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży ARKA.
W pracy z dziećmi priorytetem jest dla niej dostrzeganie i rozwijanie ich zdolności i umiejętności głównie poprzez zabawę połączoną z muzyką.

mgr Daria Pietrzak

daria-pietrzakmgr DARIA PIETRZAK - Jest absolwentką studiów pedagogicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Opieka i Profilaktyka Niedostosowania Społecznego. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Uczestniczyła w kursie pedagogiki Marii Montessori w zakresie edukacji wieku dziecięcego.

Podczas studiów była wolontariuszem Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym i pełniła rolę koordynatora wolontariatu w lubuskiej jednostce tej organizacji. Była wówczas uczestnikiem licznych kursów, m.in.: na tłumacza-przewodnika osoby głuchoniewidomej oraz pierwszego stopnia języka migowego. Żałuje, że nie ma na co dzień możliwości migania, gdyż umiejętność posługiwania się językiem migowym, tak jak językiem obcym, zanika, gdy nie ma się z nim kontaktu. Współprowadziła także koncerty twórczości osób niepełnosprawnych.

Poza pracą spędza czas na słuchaniu muzyki, rozmowach o „życiu, wszechświecie i całej reszcie”, oglądaniu niemodnych filmów. Ma sentyment do spraw, którym kiedyś poświęcała czas: do historii malarstwa, książek Jonathana Carrolla i klasyki kina.

Lubi w dzieciach to, że są szczere i nieskrępowane w zadawaniu pytań. Dużą radość sprawia jej patrzenie na zdziwione i zaciekawione twarze dzieci, gdy uczą się czegoś nowego o świecie. Praca z dziećmi zmusza ją do kreatywności, otwartego umysłu, co lubi, dlatego za najbardziej satysfakcjonujące w pracy, uważa dziecięcy entuzjazm podczas zabaw i ćwiczeń, które sama przygotuje.Zajęcia dodatkowe:

Lenre Lasege - j. angielski

LANRE LASEGE – nauczyciel języka angielskiego, „native speaker”.

Urodził się w Nigerii i tam ukończył studia wyższe, od 8 lat mieszka w Polsce i tutaj uzyskał Certyfikat ITTT TEFL /Międzynarodowego szkolenia nauczycieli w zakresie nauczania języka angielskiego jako języka obcego/. Bardzo lubi pracować z dziećmi, gdyż jeszcze w Nigerii chętnie zajmował się swoim młodszym rodzeństwem (a ma ich jedenastkę plus jedną starszą siostrę).

Prywatnie Mąż Polki i Tato dwójki dzieci – 6-letniej Kemi i 5-letniego Ife, i to z Nimi najbardziej lubi spędzać wolny czas jeżdżąc na rowerze po okolicach Zielonej Góry.

mgr Agnieszka Gąsiorowska - j. niemiecki

agamgr Agnieszka Gąsiorowska - Obecnie prowadzi firmę zajmującą się nauką języka niemieckiego, głównie dla dzieci. "Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem". Tym słowom jest wierna w swojej pracy. Stara się jak najbardziej zaangażować dzieci do udziału w zajęciach. Stosując animację językową, próbuje zaszczepić w uczniach to, żeby przede wszystkim polubiły język niemiecki. Uważa, że jest to klucz do sukcesu. Młodsi uczniowie mają krótszy czas skupienia niż ich starsi koledzy, dlatego stosuje w swojej pracy różnorodne metody i stara się, aby lekcje były dynamiczne i ciekawe. Przez chwilę uczniowie siedzą na dywanie i bawią się kolorowymi planszami, za chwilkę biegają w poszukiwaniu ukrytych przedmiotów, tańczą do wesołej melodii, pokazując gestami treść piosenki, uczą się rymowanek i krótkich wierszyków oraz grają w niemieckie gry. Chcąc jeszcze więcej przekazać dzieciom wymyśliła tematyczne weekendowe warsztaty językowe, na których ucząc się języka niemieckiego, można wykazać się m.in. artystycznie.

Joachim Ryczek - logorytmika

JoachimJoachim Ryczek ukończył pierwszy stopień studiów na kierunku Jazz i muzyka Estradowa w Zielonej Górze oraz drugi stopień na kierunku Edukacja Artystyczna na dwóch specjalizacjach: wokalistyka jazzowa oraz nauczycielska.
Brał udział w licznych projektach muzycznych. Jeden z nich zakończył się nagraniem płyty z zespołem Amenband - Reaktywacja, której premiera odbyła się w Programie III Polskiego Radia. Brał udział w licznych konkursach chóralnych m. in. na Malcie, w Anglii oraz na Litwie. Został zaproszony do zaprezentowania się na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gospel „Gospel Night” w Bottrop - Niemcy. Był członkiem zespołu Regeneration prowadzonego przez Briana Fentressa, obecnie uczy śpiewu w Szkole Muzycznej Yamaha w Zielonej Górze

mgr Marlena Kondycka - logopeda

marlenamgr Marlena Kondycka - ukończyła pedagogikę opiekuńczo- wychowawczą i resocjalizacyjną, resocjalizację z poradnictwem specjalistycznym oraz logopedię i język migowy

Jej hobby to gra na gitarze, polska literatura współczesna, turystyka górska i strzelectwo.

Pracuje jako Specjalista w Ośrodku Interwencji Kryzysowej z Domem Samotnej Matki Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka oraz jako Logopeda i Wychowawca Świetlicy w Szkole Podstawowej im. Marii Montersorii i Niepublicznym Przedszkolu Ślimaczek.

Jest czynnym członkiem KOMITETU OCHRONY PRAWA DZIECKA.

mgr Jacek Dudzic - diagnoza wad postawy

JACEK DUDZICJACEK DUDZIC - zajęcia kompensacyjne
Rehabilitant i pedagog. Wykształcenie w zakresie fizjoterapii, wychowania fizycznego, rekreacji ruchowej i neurokinezjologii. Zajęcia ruchowe z dziećmi prowadzi już od 16 lat. Z racji zawodu zajmuje się także profilaktyką i leczeniem wad postawy, prowadząc prywatną praktykę w gabinecie rehabilitacji. Grupowe ćwiczenia z dziećmi, które prowadzi, to zajęcia uzupełniające niedobory ruchowe tak jakościowe, jak i ilościowe.

Czasem robi to, na co nie ma czasu tata, czasem to, na co narzeka mama, czasem to, na co nie pozwala babcia, a czasem to, co chciałby, ale nie może dziadek.

Poza pracą podobnie jak większość kształtuje wciąż materię czasu, rodziny, obowiązków zawodowych i zabawy.

Jego głównym narzędziem w tych działaniach jest uśmiech i życzliwość.

Marek Kwiatkowski - gimnastyka

Daria Karnacz - tańce

dariakarnacz
Daria Karnacz - Zaczęła tańczyć jako 6-letnia dziewczynka, obecnie sama prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą w Krainie Tańca. Przez kilkanaście lat zdobywała doświadczenie poprzez liczne występy i turnieje zarówno w Polsce, jak i zagranicą.
Uważa, że taniec uczy dzieci prawidłowych postaw, poszerza wyobraźnie, pozwala lepiej zrozumieć własne ciało, a także zaszczepia w nich pasję i chęć rozwijania. Pokazuje dzieciom, że taniec i ruch może być dobrą zabawą.


Kadra pomocnicza:

Ewa Wechcińska - pomoc w grupie Żabki

Monika Szkondziak - pomoc w grupie Biedroneczki

Monika Kuczyńska - pomoc w grupie Pszczółki

Honorata Adamska - kuchnia

Wstecz