YT

Kadra

Dobór odpowiednich wychowawców, to priorytetowa kwestia w procesie organizacji przedszkola. Wszak miejsce tworzą ludzie. To od nich zależy uśmiech dzieci i ich bezpieczeństwo.

Do naszego przedszkola zaprosiłyśmy osoby, dla których praca z dziećmi jest ciągłym wyzwaniem i źródłem satysfakcji. Są wśród nich absolwenci i studenci ostatnich lat studiów pedagogicznych.

W trakcie rekrutacji wykazali się nie tylko wiedzą ale także zrozumieniem potrzeb dziecka, predyspozycjami oraz umiejętnościami współpracy w zespole.


Kadra zarządzająca:

dr Anita Kucharska-Dziedzic - dyrektor

anita
dr Anita Kucharska-Dziedzic


Literaturoznawczyni, nauczycielka i nauczycielka akademicka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, aktywistka społeczna, ekspertka z zakresu przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i dorosłych oraz udzielania pomocy osobom doświadczonym kryzysem, autorka publikacji naukowych, popularnonaukowych oraz broszur informacyjnych dla dzieci i dorosłych. Od wielu lat Prezes Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet Baba. Została laureatką Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta za działalność społeczną.

Prywatnie żona i Mama nastoletniego syna.

Could not load widget with the id 5.


Kadra Pedagogiczna:

mgr Daria Pietrzak

daria-pietrzakmgr DARIA PIETRZAK - Jest absolwentką studiów pedagogicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Opieka i Profilaktyka Niedostosowania Społecznego. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Uczestniczyła w kursie pedagogiki Marii Montessori w zakresie edukacji wieku dziecięcego.

Podczas studiów była wolontariuszem Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym i pełniła rolę koordynatora wolontariatu w lubuskiej jednostce tej organizacji. Była wówczas uczestnikiem licznych kursów, m.in.: na tłumacza-przewodnika osoby głuchoniewidomej oraz pierwszego stopnia języka migowego. Żałuje, że nie ma na co dzień możliwości migania, gdyż umiejętność posługiwania się językiem migowym, tak jak językiem obcym, zanika, gdy nie ma się z nim kontaktu. Współprowadziła także koncerty twórczości osób niepełnosprawnych.

Poza pracą spędza czas na słuchaniu muzyki, rozmowach o „życiu, wszechświecie i całej reszcie”, oglądaniu niemodnych filmów. Ma sentyment do spraw, którym kiedyś poświęcała czas: do historii malarstwa, książek Jonathana Carrolla i klasyki kina.

Lubi w dzieciach to, że są szczere i nieskrępowane w zadawaniu pytań. Dużą radość sprawia jej patrzenie na zdziwione i zaciekawione twarze dzieci, gdy uczą się czegoś nowego o świecie. Praca z dziećmi zmusza ją do kreatywności, otwartego umysłu, co lubi, dlatego za najbardziej satysfakcjonujące w pracy, uważa dziecięcy entuzjazm podczas zabaw i ćwiczeń, które sama przygotuje.

mgr Marta Samel

martagrzybmgr MARTA SAMEL- Jest absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Zielonogórskim, gdzie ukończyła dwie specjalności: Edukację Medialną i Informatyczną oraz Pedagogikę Opiekuńczo-Wychowawczą i Profilaktykę oraz studia podyplomowe na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Podczas studiów była wolontariuszką w Kole Naukowym Pedagogów Wolontariuszy oraz była zaangażowana w wolontariat na rzecz Uniwersytetu Dziecięcego Unikids w Zielonej Górze.


mgr Joanna Grzywacz

asiagmgr JOANNA GRZYWACZ - Jest absolwentką Uniwersytetu Szczecińskiego Wydziału Prawa i Administracji. W 2014r. ukończyła studia podyplomowe na kierunku Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna w Zielonej Górze oraz kurs pedagogiczny. Jest osobą pogodną, uśmiechniętą, pełną ciekawych pomysłów z optymistycznym nastawieniem do życia. Posiada łatwość w nawiązywaniu kontaktów z dziećmi oraz odpowiednie podejście, które ma korzystny wpływ na rozwój dzieci. Pani Joasia każdego dnia obserwuje dzieci i stara się rozwijać ich umiejętności. Uwielbia wycieczki rowerowe i podróże.

mgr Aleksandra Łuczak

olaluczakmgr Aleksandra Łuczak - Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego na wydziale Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu na kierunku Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Dzięki 5- letnim studiom uzyskała kwalifikacje do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dokształca się poprzez różne kursy oraz szkolenia.

W dzieciach ceni przede wszystkim szczerość, kiedy płaczą Pani Aleksandra stara się je wspierać w trudnych chwilach a gdy się uśmiechają dzieli z nimi swoją radość. Uważa, że edukacja w przedszkolu stanowi bardzo ważny etap w życiu dziecka, ponieważ to właśnie tutaj dziecko zaczyna się rozwijać.

Pani Aleksandra jest osobą otwartą, pełną życia, zawsze uśmiechniętą. Chętnie zdobywa nowe doświadczenia, rozwiązuje problemy, dobrze odnajduje się w różnych sytuacjach życiowych.

Jej pasją jest śpiew, taniec. Lubi spędzać wolny czas z rodziną oraz przyjaciółmi.

mgr Sylwia Jedynak-Hane- nauczyciel wspomagający

Jest absolwentką Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Historia oraz studiów podyplomowych Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna w Zielonej Górze.
Praca z dziećmi to dla niej spełnienie marzeń. Jest otwarta na świat i potrzeby indywidualne dziecka. Próbuje zrozumieć i dotrzeć do każdego z nich z osobna.
Czuje radość obserwując ich rozwój dzięki uczestnictwu w licznych zajęciach sportowych, tanecznych i muzycznych. Codziennie robią na niej wrażenie postępy dzieci.
Czas wolny spędza robiąc porządki na działce, spacerując i oglądając komedie romantyczne.


Zajęcia dodatkowe:

Lenre Lasege - j. angielski

LANRE LASEGE – nauczyciel języka angielskiego, „native speaker”.

Urodził się w Nigerii i tam ukończył studia wyższe, od 8 lat mieszka w Polsce i tutaj uzyskał Certyfikat ITTT TEFL /Międzynarodowego szkolenia nauczycieli w zakresie nauczania języka angielskiego jako języka obcego/. Bardzo lubi pracować z dziećmi, gdyż jeszcze w Nigerii chętnie zajmował się swoim młodszym rodzeństwem (a ma ich jedenastkę plus jedną starszą siostrę).

Prywatnie Mąż Polki i Tato dwójki dzieci – 6-letniej Kemi i 5-letniego Ife, i to z Nimi najbardziej lubi spędzać wolny czas jeżdżąc na rowerze po okolicach Zielonej Góry.

mgr Joanna Bober - zajęcia konstrukcyjne, religia katolicka

religia

mgr Jacek Dudzic - diagnoza wad postawy

JACEK DUDZICJACEK DUDZIC - zajęcia kompensacyjne
Rehabilitant i pedagog. Wykształcenie w zakresie fizjoterapii, wychowania fizycznego, rekreacji ruchowej i neurokinezjologii. Zajęcia ruchowe z dziećmi prowadzi już od 16 lat. Z racji zawodu zajmuje się także profilaktyką i leczeniem wad postawy, prowadząc prywatną praktykę w gabinecie rehabilitacji. Grupowe ćwiczenia z dziećmi, które prowadzi, to zajęcia uzupełniające niedobory ruchowe tak jakościowe, jak i ilościowe.

Czasem robi to, na co nie ma czasu tata, czasem to, na co narzeka mama, czasem to, na co nie pozwala babcia, a czasem to, co chciałby, ale nie może dziadek.

Poza pracą podobnie jak większość kształtuje wciąż materię czasu, rodziny, obowiązków zawodowych i zabawy.

Jego głównym narzędziem w tych działaniach jest uśmiech i życzliwość.

Dorian Zarzycki - logorytmika

dorianDORIAN ZARZYCKI - Absolwent Szkoły Muzycznej w YAMAHA w Zielonej Górze. Obecnie student Wydziału Artystycznego kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Aktywny muzyk i kompozytor. Na co dzień dzieli się swoją pasją z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi rozwijając w nich kreatywność i otwartość na świat. Poza pracą w wielu zielonogórskich szkołach i przedszkolach prowadzi zespól muzyczny Dorian Zarzycki BAND.

Anna Zarańska - logopeda

logopedaFilolog, logopeda ze specjalizacją wczesnej interwencji terapeutycznej oraz wspomagania rozwoju małego dziecka, terapeuta pedagogiczny.
Absolwentka UZ w Zielonej Górze oraz DSW we Wrocławiu. Uczestniczka kursów i szkoleń prowadzonych przez zespół prof. Jagody Cieczyńskiej, twórczyni tzw. metody krakowskiej, m.in. nauka czytania metodą sekwencyjno-symultaniczną, programowanie języka u dzieci z zaburzeniami komunikacji (m.in. autyzm, afazja, Opóźniony Rozwój Mowy), diagnostyka. Zdobyte wykształcenie  pomogło  pogłębić wiedzę dotyczącą zapobiegania rozwoju patologii u dzieci, a dzięki kompleksowym działaniom medyczno – edukacyjnym pozwoliło na skuteczną profilaktykę.
Kompleksowość podejmowanych działań, to klucz do sukcesu każdej terapii, dlatego podczas budowania indywidualnych programów terapeutycznych kieruje się wiedzą i doświadczeniem  na temat etapów rozwoju dziecka oraz zaburzeń poszczególnych sfer poznawczych. Dzieci uczą się mówić jednocześnie rozwijając się motorycznie i manualnie, rozwijając zabawę, zachowania społeczne i emocje, należy więc wzmacniać harmonijne dorastanie naszych pociech.
Zdobywając kolejne specjalizacje, uczestnicząc w wielu szkoleniach, nauczyła się kiedy i w jaki sposób należy pomóc dzieciom w prawidłowym rozwoju. Będąc mamą dwojga dzieci zdobyła bezcenne doświadczenie w rozumieniu potrzeb, różnorakich obaw, a niekiedy bezradności jaką odczuwają rodzice, gdy u dzieci pojawiają się problemy.

mgr Martyna Celmer - j. niemiecki

MartynaJest absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Zielonogórskim na kierunku Filologia Germańska. Ukończyła szkołę średnią „Europaschule Marie & Pierre Curie”w Niemczech. Bardzo lubi pracować z dziećmi. Jest osobą kreatywną, cierpliwą i nie bojącą się nowych wyzwań. Chętnie przygotowuje dla dzieci różne zabawy językowe aby pokazać im, że nauka języków obcych wcale nie jest nudna.

Prywatnie mama 4-letniego Filipa. Uwielbia zwierzęta i dlatego też ukończyła policealną szkołę medyczną na kierunku weterynaria. Wolne chwile spędza z rodziną opiekując się swoim mini-zoo (dwa kucyki, pies, dwa koty, papugi i szynszyla) oraz uprawiając sport.

Martyna Dalecka - gimnastyka

martynadaleckaAbsolwentka AWF we Wrocławiu, aktualnie nauczyciel WF w szkole podstawowej i studentka Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jej pasją jest sport, który towarzyszy Martynie od najmłodszych lat. Jest instruktorem narciarstwa alpejskiego i piłki siatkowej, co wykorzystuje na obozach letnich i zimowych. Poprzez gry i zabawy ruchowe, a przede wszystkim dzięki radości jaką daje aktywność fizyczna, zachęca dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu. Zajęcia z gimnastyki pozwalają na pozytywne szaleństwo i kontrolowane "wygibasy".


Kadra pomocnicza:

Wstecz