Dobór odpowiednich wychowawców, to priorytetowa kwestia w procesie organizacji przedszkola. Wszak miejsce tworzą ludzie. To od nich zależy uśmiech dzieci i ich bezpieczeństwo.
Do naszego przedszkola zaprosiłyśmy osoby, dla których praca z dziećmi jest ciągłym wyzwaniem i źródłem satysfakcji. Są wśród nich absolwenci i studenci ostatnich lat studiów pedagogicznych.
W trakcie rekrutacji wykazali się nie tylko wiedzą ale także zrozumieniem potrzeb dziecka, predyspozycjami oraz umiejętnościami współpracy w zespole.
Kadra zarządzająca:
dr Anita Kucharska-Dziedzic - dyrektor
dr Anita Kucharska-Dziedzic
Literaturoznawczyni, nauczycielka i nauczycielka akademicka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, aktywistka społeczna, ekspertka z zakresu przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i dorosłych oraz udzielania pomocy osobom doświadczonym kryzysem, autorka publikacji naukowych, popularnonaukowych oraz broszur informacyjnych dla dzieci i dorosłych. Od wielu lat Prezes Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet Baba. Została laureatką Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta za działalność społeczną.
Prywatnie żona i Mama nastoletniego syna.
Could not load widget with the id 5.
Kadra Pedagogiczna:
mgr Marta

mgr Aleksandra Łuczak

W dzieciach ceni przede wszystkim szczerość, kiedy płaczą Pani Aleksandra stara się je wspierać w trudnych chwilach a gdy się uśmiechają dzieli z nimi swoją radość. Uważa, że edukacja w przedszkolu stanowi bardzo ważny etap w życiu dziecka, ponieważ to właśnie tutaj dziecko zaczyna się rozwijać.
Pani Aleksandra jest osobą otwartą, pełną życia, zawsze uśmiechniętą. Chętnie zdobywa nowe doświadczenia, rozwiązuje problemy, dobrze odnajduje się w różnych sytuacjach życiowych.
Jej pasją jest śpiew, taniec. Lubi spędzać wolny czas z rodziną oraz przyjaciółmi.
mgr Anna Pankiewicz

Dla niej najlepszym sposobem na zdobywanie doświadczenia jest praca z dziećmi, która daje jej wiele satysfakcji i radości. To ich uśmiech po przyjściu do przedszkola uświadamia jej, że to co robi jest przez nie doceniane. Najbardziej w dzieciach ceni ich naturalność i szczerość w relacjach z osobami dorosłymi, a także ich codzienną radość i rozwój każdego dnia. Jest osobą otwartą na nowe wyzwania i każdy dzień przynosi jej coś nowego.
Prywatnie uwielbia zwierzęta (sama ma dwa koty i dwa psy), podróże i jazdę na rowerze. Jej hobby to wszelkie robótki ręczne w szczególności wykonane metodą Decoupage.
mgr Celina Marcjańska

mgr Sylwia Macioł

Milena Drąg
Milena Drąg - uwielbia rysować, śpiewać i tańczyć. Na swoim koncie ma wiele publikacji naukowych, w 2016 roku za osiągnięcia naukowe otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ma dwa psy, z którymi spędza każda wolna chwile.
Zajęcia dodatkowe:
Lenre Lasege - j. angielski

LANRE LASEGE – nauczyciel języka angielskiego, „native speaker”.
Urodził się w Nigerii i tam ukończył studia wyższe, od 8 lat mieszka w Polsce i tutaj uzyskał Certyfikat ITTT TEFL /Międzynarodowego szkolenia nauczycieli w zakresie nauczania języka angielskiego jako języka obcego/. Bardzo lubi pracować z dziećmi, gdyż jeszcze w Nigerii chętnie zajmował się swoim młodszym rodzeństwem (a ma ich jedenastkę plus jedną starszą siostrę).
Prywatnie Mąż Polki i Tato dwójki dzieci – 6-letniej Kemi i 5-letniego Ife, i to z Nimi najbardziej lubi spędzać wolny czas jeżdżąc na rowerze po okolicach Zielonej Góry.
mgr Agnieszka Gąsiorowska - j. niemiecki

Joachim Ryczek - logorytmika

Brał udział w licznych projektach muzycznych. Jeden z nich zakończył się nagraniem płyty z zespołem Amenband - Reaktywacja, której premiera odbyła się w Programie III Polskiego Radia. Brał udział w licznych konkursach chóralnych m. in. na Malcie, w Anglii oraz na Litwie. Został zaproszony do zaprezentowania się na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gospel „Gospel Night” w Bottrop - Niemcy. Był członkiem zespołu Regeneration prowadzonego przez Briana Fentressa, obecnie uczy śpiewu w Szkole Muzycznej Yamaha w Zielonej Górze
mgr Marlena Kondycka - logopeda

Jej hobby to gra na gitarze, polska literatura współczesna, turystyka górska i strzelectwo.
Pracuje jako Specjalista w Ośrodku Interwencji Kryzysowej z Domem Samotnej Matki Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka oraz jako Logopeda i Wychowawca Świetlicy w Szkole Podstawowej im. Marii Montersorii i Niepublicznym Przedszkolu Ślimaczek.
Jest czynnym członkiem KOMITETU OCHRONY PRAWA DZIECKA.
mgr Jacek Dudzic - diagnoza wad postawy
JACEK DUDZIC - zajęcia kompensacyjne
Rehabilitant i pedagog. Wykształcenie w zakresie fizjoterapii, wychowania fizycznego, rekreacji ruchowej i neurokinezjologii. Zajęcia ruchowe z dziećmi prowadzi już od 16 lat. Z racji zawodu zajmuje się także profilaktyką i leczeniem wad postawy, prowadząc prywatną praktykę w gabinecie rehabilitacji. Grupowe ćwiczenia z dziećmi, które prowadzi, to zajęcia uzupełniające niedobory ruchowe tak jakościowe, jak i ilościowe.
Czasem robi to, na co nie ma czasu tata, czasem to, na co narzeka mama, czasem to, na co nie pozwala babcia, a czasem to, co chciałby, ale nie może dziadek.
Poza pracą podobnie jak większość kształtuje wciąż materię czasu, rodziny, obowiązków zawodowych i zabawy.
Jego głównym narzędziem w tych działaniach jest uśmiech i życzliwość.
Marek Kwiatkowski - gimnastyka
Daria Karnacz - tańce

Daria Karnacz - Zaczęła tańczyć jako 6-letnia dziewczynka, obecnie sama prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą w Krainie Tańca. Przez kilkanaście lat zdobywała doświadczenie poprzez liczne występy i turnieje zarówno w Polsce, jak i zagranicą.
Uważa, że taniec uczy dzieci prawidłowych postaw, poszerza wyobraźnie, pozwala lepiej zrozumieć własne ciało, a także zaszczepia w nich pasję i chęć rozwijania. Pokazuje dzieciom, że taniec i ruch może być dobrą zabawą.
Kadra pomocnicza: